Вівторок, 19.03.2024, 14:05
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість

На виконання листа управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 02.03.2011р. №164-9/3 відділ освіти Чемеровецької райдержадміністрації повідомляє про проведену роботу.

В березні 2011 року керівники загальноосвітніх навчальних закладів повторно попереджені про недопустимість порушень Законів України «Про освіту», «Про захист суспільної моралі».

Протягом місяця відділом освіти здійснювалась вибіркова перевірка загальноосвітніх навчальних закладів з даного питання. Перевірка виявила наступне.В перевірених навчальних закладах вихід до Всесвітньої мережі Інтернет здійснювався в присутності лаборанта або вчителя.

На персональних комп’ютерах усіх навчальних закладах району блокування небезпечних сайтів здійснюється за допомогою налаштувань антивірусних програм, засобів батьківського контролю, які пропонує операційна система Windows 7 (додаткова безпека) та Windows Vista (безпека сім’ї). Крім того, на усіх ПК (персональних комп’ютерах) встановлена безкоштовна програма «Naome», яка блокує небезпечні сайти у браузері «Internet Explorer».

За рекомендацією відділу освіти у навчальних закладах додатково встановлені програми K9 Web Protection та Internet Censor, які забезпечують більш ретельнішу фільтрацію шкідливого контенту сайтів, що відвідують учні.

Відповідно плану роботи відділу освіти було проведено наради на тему «Безпека дітей в Інтернеті» на основі використання матеріалів веб-сторінки www.onlandia.org.ua/. Керівники закладів організували роботу з вчителями, батьками, учнями по виконанню законів України «Про освіту», «Про захист суспільної моралі».

Наказ на виконання листа управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 10.02.2011р. №325 та подання прокуратури Хмельницької області від 03.02.2011р. №07/3-39 вих-4 "Про усунення порушень законів України "Про освіту", "Про захист суспільної моралі"

Від батьківської мудрості – до мудрості життєвої

Такий шлях проходить дитина, якщо головним соціальним пріоритетом сім’ї стає інтерес до неї та її виховання. Справжня соціально-моральна культура починається від формування в сім’ї кращих людських якостей, які допомагають особі стати гідною особистістю.

Час, в який ми живемо, вимагає нових поглядів на життя і виховання, є часом великих роздумів і сподівань. Стрімкі зміни, яких упродовж останніх десятиліть зазнає суспільство, не завжди спрацьовують на користь людини. Однак нетлінними є й залишаються істинні цінності, що віками формувалися в нашого народу. Вони є справжнім оберегом для тих, хто знає про них, має їх за життєві орієнтири, плекає в сьогоденні, зберігаючи для нащадків. Ці скарби не піддаються впливу часу й не можуть бути ані зіпсовані, ані винищені штучними уявленнями про оманливі цінності, на формування яких спрямована сучасна інформаційна навала.

Сьогодні, як ніколи, від батьків залежить захист дитини від нових, невідомих раніше загроз, які несе інформаційний простір. Від того, наскільки усвідомлюють вони ці загрози, залежить і ступінь їхньої відповідальності, і сила їхнього впливу на дітей, і рівень сприйняття та опанування дитиною захисних механізмів, формування у неї тих якостей, які допомагають людині завжди залишатися Людиною. В решті-решт, усі ці процеси впливають і на те, яким буде завтрашній день нашої країни.

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі звертається до батьків щодо використання у сімейному вихованні етично-моральних цінностей, які забезпечують цілісний розвиток дітей, формують у них життєву компетентність, допомагають успішно самореалізуватися в соціумі – як громадянину, сім'янину і професіоналу.


Увага! Конкурс!

На виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.12.2012 р. № 14.1/10-3546 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», листа Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької державної адміністрації від 11.01.2013. №102/2013 відділ освіти Чемеровецької районної державної адміністрації повідомляємо, що з 1 січня 2013 року Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України розпочинає ІІІ Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок», який триватиме до 31 березня 2013 року (положення про конкурс додається).

Мета Конкурсу: формування моральних якостей особистості, підвищення рівня культури підростаючого покоління, виявлення соціальної активності, небайдужості до морально-етичних проблем, нині актуальних у нашому суспільстві, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнівської та студентської молоді.

Як стати учасником? Обери спільно з батьками і педагогами відповідно до своєї вікової категорії суспільно значущий проект, реалізуй його та надішли творчий звіт про виконання (це може бути аматорський фільм, авторська або колективна журналістська робота, дитяча стіннівка, фоторепортаж, будь-яка інша форма, що ознайомить з результатами впровадження твого проекту). Конкурс проводиться на добровільних засадах серед трьох вікових категорій за напрямами:

  • для учнів 1-4 класів – екологічний;
  • для учнів 5-9 класів – соціальний;
  • для учнів 10-11 класів – культурологічний;

Реалізація проектів буде висвітлена в засобах масової інформації, а найкращі – розміщені на:

  • сайті Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі www.moral.gov.ua;
  • Інтернет-порталі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України www.osvita.com;
  • сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www.iitzo.gov.ua.
  • Координатори Всеукраїнського конкурсу:
  • Єгорова Ірина Олексіївна (044) 4861684
  • Андросюк Оксана Романівна (044) 2482138

Роботи надсилаються до 31 березня 2013 року (дата визначається за терміном відправлення, що зазначений на конверті) за адресою: Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі, 04053, м. Київ, вул. Артема, 73, з позначкою «Всеукраїнський Конкурс «Моральний вчинок» із зазначенням вікової категорії. Просимо забезпечити участь учнівської молоді у вказаному конкурсі.

Про виконану роботу повідомити методиста райметодкабінету Т. Антецьку та розмістити на шкільному web-сайті.


Моральний бум: діти додають оптимізму

Днями Національна комісія України з питань захисту суспільної моралі підвела підсумки ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок». Конкурсні роботи оглянули журналісти освітянських видань, представники Міжнародного благодійного фонду ім.Ярослава Мудрого, Благодійної організації ветеранів війни «Ветеран», Всеукраїнського громадського центру «Волонтер». Методистами інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, науковцями та педагогами Київського університету імені Б.Грінченка визначено понад 300 робіт-півфіналістів.

Національною комісією відзначена дитяча благодійність, помножена на щирість вчинків, і соціальна відповідальність, яку демонструють старшокласники, дають надію на майбутнє: не все так погано у нашому домі – діти зростають гідними людьми, їх лише треба захистити від аморального бруду, якого так багато в інформаційному просторі. Надзвичайно приємно, що серед переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» школярі Летавського НВК, керівник В.Решетник. 15 травня відбулася церемонія нагородження. Багато позитивних емоцій і подарунків привезли летавчани.

Молодці. Дякуємо! Т.Антецька — мектодист РМК